Hat Hasarı Sebebiyle Zorunlu Doğal Gaz Kesintisi

Kocaeli İzmit Otogarı bölgesinde, yapılan yol çalışması sırasında 06.12.201, saat 11:50 de bölgenin doğal gaz ihtiyacını karşılayan İZGAZ’a ait çelik hat hasar görmüştür.

07/12/2016 – 16:25
Hasar Giderildi,
 gaz açımı hızla devam ediyor

06 Aralık 2016 tarihinde İZMİT’te büyük bir alana doğal gaz sağlayan İZGAZ’a ait doğal gaz boru hattına izinsiz bir yol çalışması sırasında hasar verilmişti.

İZGAZ ekipleri derhal duruma müdahale edip onarım ve tamir çalışmalarına başlayarak hattı kısa zamanda güvenli hale getirdi. Tamir tamamlandıktan sonra etkilenen bölgelere gaz verme işlemi başlatıldı. Öncelikle gece boyu okul, kamu binaları ve işyerlerinin gaz açım işlemleri tamamlandı. Gaz akışının güvenli bir şekilde tekrar sağlanabilmesi için 50’nin üzerinde teknik personeliyle, etkilenen alandaki regülatörler tek tek kontrol edilerek, evler ziyaret edilip doğal gaz açım işlemlerini gerçekleştirildi. Etkilenen alanın büyük olmasından dolayı, tüm doğal gaz kullanıcılarının, doğal gaz açım işlemlerinin bugün akşam saatlerine kadar bitirilmesi planlanmaktadır. Hattın tamir edilmesinin ardından gazsız kalan gaz kullanıcılarından tamamına yakınının gaz açma işlemleri tamamlandı.

İZGAZ’ın iradesi dışında gelişen hat hasarı nedeniyle gazsız kalan vatandaşlara gösterdikleri sabır ve anlayış için ve hattın tamiri ve yeniden devreye alınması sürecinde katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara, teşekkür ederiz.

06/12/2016 – 19:32
Değerli Müşterilerimiz;

Önceki mesajlarımızda belirttiğimiz gibi bugün öğle saatlerinde İZMİT’te büyük bir alana doğal gaz sağlayan İZGAZ’a ait doğal gaz boru hattına bir yol çalışması sırasında hasar verilmiştir.

İZGAZ ekipleri derhal duruma müdahale ederek onarım ve tamir çalışmalarına başlamıştır. Zarar verilen hattın onarım ve tamir çalışmalarının bugün 20:00 sıralarında tamamlanması tahmin edilmektedir. Tamir tamamlandıktan sonra etkilenen bölgelere gaz verme işlemi başlatılacaktır. Gaz akışının güvenli bir şekilde tekrar sağlanabilmesi için İzgaz tüm ekipleriyle etkilenen alandaki regülatörleri ve evleri tek tek ziyaret ederek gaz açım işlemlerini gerçekleştirecektir. Etkilenen alanın büyük olmasından dolayı, tüm gaz kullanıcılarının gaz açım işlemleri yarın akşam saatlerine kadar bitirilmesi planlanmaktadır.

Özellikle çocuklu, yaşlı ve hasta yakınları olan müşterilerimizin bu akşam beklenen soğuk havadan etkilenmemesi için gerekli önlemleri almalarını önemle bildiririz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

06/12/2016 – 13:43
Hat Hasarı Sebebiyle Zorunlu Doğal Gaz Kesintisi

Kocaeli İzmit Otogarı bölgesinde, yapılan yol çalışması sırasında 06.12.201, saat 11:50 de bölgenin doğal gaz ihtiyacını karşılayan İZGAZ’a ait çelik hat hasar görmüştür.  Geniş bir yerleşim biriminin doğal gaz ihtiyacını karşılayan hatta verilen hasar sonrasında İZGAZ Doğal Gaz Acil ekipleri bölgeye giderek geniş güvenlik önlemleri alarak hatta müdahale etti. Olayda can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı öğrenildi.

Hasar nedeniyle bu çelik hattan doğal gaz alan çok sayıda servis kutusuna zorunlu gaz kesintisi nedeniyle geçici olarak doğal gaz verilemeyecektir. İZGAZ ekipleri hattın bir an önce onarılıp, gaz arzının yeniden başlatılabilmesi için güvenli bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışmalarla ilgili bilgiler Basın Kuruluşları, www.izgaz.com.tr ile www.facebook.com/izgaz üzerinden duyurulacaktır.
Acil durumlar dışında çağrı merkezi ve doğal gaz acil hatlarının meşgul edilmemesini önemle bildiririz!

Gazsız Kalan Yerler;

 • KABAOĞLU (KOÜ.YRLŞKS.)
 • GÜNDOĞDU MAH
 • AYAZMA MAH
 • MALTA MAH
 • GÜNDOĞDU MAH
 • TEPEKÖY MAH
 • AYAZMA MAH
 • YEŞİLOVA MAH
 • TAVŞANTEPE MAH
 • GÜNDOĞDU MAH
 • KARADENİZLİLER MAH
 • TEPEKÖY MAH
 • ÇAYIR KÖY
 • ALİKAHYA FATIH MAH

Doğalgaz Acil 187
Çağrı merkezi 444 82 25
Doğalgaz Acil 187
Çağrı merkezi 444 82 25