Haberler


İZGAZ Çocuk Tiyatrosu Kaldığı yerden devam ediyor

Mar 21, 2016, 11:11
Yıllardır birbirinden eğlenceli ve eğitici çocuk oyunlarının, ilköğretim çağındaki binlerce Kocaelili çocukla ücretsiz olarak buluşmasını sağlayan İZGAZ Çocuk Tiyatrosu, sezonun yeni oyunu ‘Kuzu Maydanoz’un Maceraları’nın galasını yaptı.
cocuk-tiyatrosu1

İZGAZ Çocuk Tiyatrosu kaldığı yerden devam ediyor

Yıllardır birbirinden eğlenceli ve eğitici çocuk oyunlarının, ilköğretim çağındaki binlerce Kocaelili çocukla ücretsiz olarak buluşmasını sağlayan İZGAZ Çocuk Tiyatrosu, sezonun yeni oyunu ‘Kuzu Maydanoz’un Maceraları’nın galasını yaptı.


İZGAZ gelecek nesillerin çevre bilincini arttırmak onlara tiyatro sevgisini aşılamak ve tiyatroya gönül vermiş gençlere sahne imkanı sağlamak için başlattığı sosyal sorumluluk projesini bu yıl da sürdürüyor. İzmit Sanat Merkezi işbirliğiyle 7 yıldır çocukları tiyatroyla buluşturan İZGAZ Çocuk Tiyatrosu’nun en yeni oyunu, “Kuzu Maydanoz’un Maceraları’nın galası 14 Mart Pazartesi günü Sabancı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Nil Ünlü Aycıl’ın yazıp Fatih Sevdi’nin yönettiği, profesyonel oyuncuların rol aldığı oyunun galasına ENGIE Türkiye CEO’su Denis Lohest ve İZGAZ Genel Müdürü Mehmet Gökalp Özkök ev sahipliği yaptı.

FOTO2
LOHEST ÇOCUKLARLA BİRLİKTE İZLEDİ

Çocuklarla birlikte tiyatroyu izleyen ENGIE Türkiye CEO’su Denis Lohest, konuşmasında çevre konusundaki duyarlılıklarını belirtti. Lohest “Çevreye ve Paydaşlarına çok önem veren bir firma olarak ENGIE, ekosistemi ve biyolojik çeşitliliği korumayı ve bu konularda toplum bilincini arttırmayı hedefleyen projeleri desteklemektedir. ENGIE, Dünya’nın her yerinde fikirlerini ve en iyi uygulamalarını çevresi ile paylaşmakta ve özellikle çevrenin korunmasını, gerekli olduğu durumlarda müşterilerine destek olmayı ve sosyo-ekonomik gelişim ile esas hizmetlere erişim çabalarını özellikle desteklemektedir. İZGAZ tarafından yapılan bu etkinlik de Grup hedeflerine en iyi uyan inisiyatifler arasındadır. Bu projedeki bütün paydaşlarımıza gayretleri için teşekkür ederim.” dedi.

‘BİNLERCE ÇOCUK YİNE TİYATROYLA BULUŞUYOR’

Bu yıl yenilenen oyunu 10 bin çocuk izleyecek. İZGAZ Genel Müdürü Mehmet Gökalp Özkök galada yaptığı konuşmada şimdiye kadar 50 binden fazla çocuğun tiyatro ile buluşturulmasında rol almalarından dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi. İZGAZ Çocuk Tiyatrosu’nun amaçları, uygulanmasındaki başarı ve ulaşılan hedefleri sayesinde Altın Vana Sosyal Sorumluluk Ödülüne layık görüldüğünün altını çizen Özkök, “İZGAZ, kente kesintisiz doğal gaz arzı sağlamanın yanı sıra, kentin sosyo-kültürel dokusuna da katkı sağlayacak projeleri desteklemektedir.” dedi.

FOTO3

‘HER ŞEY TİYATRO SEVGİSİNİ AŞILAMAK İÇİN’

İZGAZ’ın kente çevresel ve kültürel kazanımlar sağlaması hedefi doğrultusunda; çocukların doğal gazın güvenli kullanımındaki farkındalıklarını arttırmak için her oyundan önce İZGAZ tarafından hazırlanan ve doğal gaz ile ilgili acil durumlarda ne yapmaları gerektiğini anlatan bir çizgi filmin gösterildiğini ifade eden Genel Müdür Özkök, çocuklara çevre bilinci ve tiyatro sevgisinin yanı sıra güvenlik bilincini de aşılamak istediklerini  vurguladı.

OZEL_HAZIRLANAN_DEKOR ve KOSTUMLER_DIKKAT_CEKTI

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKI

Oyunun, Pedagog Elif İpek gözetiminde, çocukların gelişimlerine uygun detaylarla zenginleştirildiğini ekleyen İSM Kurucusu Nurhan Deniz Dolgun ise İZGAZ ve İSM’de emeği geçen kişilerin yanı sıra projeye inanan ve öğrencileri tiyatro ile buluşturan okul yönetimleri, öğretmenler ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür etti ve herkesten olumlu geri dönüş almalarından dolayı çok mutlu ve gururlu olduklarını dile  getirdi.

EYVAH! KUZU MAYDONOZ KAYBOLDU

Bir ormanda kaybolan Maydanoz isimli kuzunun ailesine kavuşmak için çıktığı macerasında sevgi, dostluk, aile sevgisi, doğa sevgisi, çevreyi koruma duyarlılığı gibi konularda aldığı dersleri işleyen oyunda büyük alkış alan oyuncuların yanı sıra kostümler, müzik, koreografi ve sahne dekoru da oldukça beğeni topladı.


İZGAZ İLETİŞİM BİRİMİ